معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22

0
8
معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22

مسلما افراد برای سرمایه گذاری در هر منطقه ای، فاکتورهایی را مد نظر می گیرند. یکی از مهمترین مواردی که در این زمینه وجود دارد، وجود مراکز فرهنگی و ورزشی در منطقه مورد نظر می باشد. وجود این اماکن به عنوان یکی از ویژگی های بارز در هر منطقه به شمار می روند.

با توجه به رشد بسیار زیاد ساخت و ساز در این منطقه، باعث شده که سرمایه گذاران بیشتر از گذشته به ساخت مراکز فرهنگی در این منطقه توجه کنند. در ادامه قصد داریم به معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 بپردازیم.

بیشتر بخوانید: خرید ملک در دریاچه چیتگر

دلایل اهمیت مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22

پیش از پرداختن به بحث مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 بپردازیم، لازم است که دلایل اهمیت این اماکن را در مناطق مختلف مورد بررسی قرار دهیم. وجود اماکن فرهنگی و ورزشی در هر منطقه مسکونی و تجاری باعث رونق آن منطقه می شود. افراد تمایل دارند در مناطقی ساکن شوند، که دسترسی به این امکانات راحت تر صورت بگیرد.

نکته ی قابل ذکر در مورد مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 این است، که این منطقه از امکانات فرهنگی و رفاهی بالایی برخوردار می باشد. همین امر باعث شده که اهالی این منطقه احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در حقیقت یکی از دلایل پیشرفت این منطقه وجود امکانات رفاهی، هنری، فرهنگی و ورزشی بوده است. وجود این عوامل باعث پیشرفت این منطقه شده است.

بهترین مراکز فرهنگی، ورزشی و هنری کدام است

قصد داریم در اینجا به معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 بپردازیم. همانطور که بارها اشاره کرده ایم دسترسی به این مکان ها به عنوان یک گزینه بسیار مهم برای انتخاب محل سرمایه گذاری می باشد. مراکز فرهنگی هنری متعددی در این منطقه وجود دارد، که منطقه ی 22 را به عنوان یک منطقه ی مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

دیگر نیازی نیست افراد در هنگام نیاز به این مناطق مسیر زیادی را طی کنند. این امر باعث می شود که افراد ساکن در منطقه 22 بتوانند در هزینه های عبور و مرور و زمان به میزان زیادی صرفه جویی کنند.

مراکز فرهنگی در چیتگر

معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22، به عنوان یک عامل بسیار مهم در زمینه انتخاب سکونت و سرمایه به شمار می رود. جالب است بدانید که منطقه ی 22 یک منطقه ی بسیار غنی از لحاظ فرهنگی و ورزشی می باشد.

 • از جمله مراکز فرهنگی که در منطقه ی 22 بسیار مورد توجه است، به شرح ذیل می باشد.
 • مجتمع فرهنگی بوستان واقع در منطقه ی بوستان جنگلی چیتگر
 • یکی دیگر از مجتمع های فرهنگی که از امکانات ویژه ای برخوردار است، این مجتمع در همسایگی بلوار کوهک قرار دارد.
 • در ادامه معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 می توانیم به مجتمع فرهنگی امیرکبیر اشاره کنیم. این مرکز در منطقه ی شهرک گلستان و چهارراه گلها قرار گرفته است.
 • اگر به دنبال سالن های اجتماعات منحصر به فرد و سالن های ورزشی خاص هستید، می توانید به برج های مجلل چیتگر در این منطقه مراجعه کنید.

وجود این مراکز فرهنگی در منطقه ی 22 و چیتگر باعث شده که ساکنین این منطقه نیازی نداشته باشند از منطقه چیتگر خارج شوند.

مراکز فرهنگی در چیتگر

·         کتابخانه ها

معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 را با معرفی کتابخانه ها، در این منطقه پیگیری می کنیم. وجود کتابخانه در هر منطقه مسکونی نشان دهنده ی رشد فرهنگی و کلاس اجتماعی آن منطقه می باشد. منطقه ی 22 هم از این قاعده مستثنی نبوده و برای افزایش سطح فرهنگ مراکزی را تحت عنوان کتابخانه معرفی کرده است.

وجود کتابخانه ها در کنار دیگر مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی در منطقه ی 22 باعث شده که این منطقه به عنوان یکی از مناطق غنی در این زمینه شناخته شود.

در ادامه فهرستی از برخی کتابخانه های معروف در این منطقه اشاره خواهیم کرد.

 • کتابخانه بوستان این کتابخانه در پارک چیتگر قرار دارد.
 • کتابخانه محلی در قسمت انتهایی هوانیروز قرار گرفته است.
 • کتابخانه سرو در آزاد شهر قرار گرفته است.
 • در قسمت هوانیروز می توانید به کتابخانه پندار مراجعه کنید.
 • کتابخانه شیخ مفید در قسمت انتهایی بلوار کاج واقع شده است.
 • یکی دیگر از کتابخانه های این منطقه که در قسمت انتهایی 35 متری خیابان گلها قرار دارد کتابخانه پرتو می باشد.

وجود این قابلیت ها و امکانات ویژه باعث می شود منطقه 22 از نظر بار فرهنگی به عنوان یک منطقه فوق العاده به نظر برسد. دسترسی آسان به این مناطق باعث شده که ساکنین اشتیاق زیادی برای استفاده از این مراکز داشته باشند.

بیشتر بخوانید: معرفی مدارس منطقه 22 چیتگر

مراکز ورزشی در چیتگر

در راستای بررسی و معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 قصد داریم به معرفی مراکز ورزشی بپردازیم. یکی از مهمترین پارامترهایی که در اماکن مسکونی مورد توجه است. بنابراین مسئولین در این منطقه پیوسته تلاش داشته اند، مراکز ورزشی استانداردی را در این منطقه احداث نمایند. وجود این مراکز به سلامت جامعه کمک زیادی می کند.

مراکز ورزشی که در این مناطق احداث شده اند مخصوص خانم ها و آقایان می باشند. منطقه ی 22 به عنوان یکی از مناطق توسعه یافته در تهران می باشد.

همانطور که می دانید در سال های اخیر منطقه ی 22 در زمینه های فرهنگی، هنری، ورزشی پیشرفت های زیادی داشته است. در ادامه معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 باید بدانید که این مکان ها از بهترین و به روز ترین امکانات ورزشی برخوردارند.

اماکن ورزشی منطقه 22 به شرح زیر می باشند.

 • باشگاه ستاره شهر آزاد
 • باشگاه کاج
 • باشگاه چیتگر بادسازی در بخش 22
 • دهکده المپیک
 • باشگاه بام لند
 • ورزشگاه هیرباد

افرادی که در این منطقه سرمایه گذاری کرده یا ملکی را خریداری می کنند، می توانند به سادگی از این امکانات بهره مند شوند.

مراکز ورزشی در چیتگر

مراکز هنری در چیتگر

در ادامه معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 نوبت به معرفی مراکز هنری در این منطقه رسیده است. در طول تاریخ بشریت هنر همواره به عنوان مقوله ای می باشد، که ذهن انسان را به خود مشغول کرده است. با توجه به اهمیت هنر نزد افراد جامعه در منطقه 22 مراکز هنری متعددی قرار گرفته است. از جمله مراکز هنری که می توانیم به آن ها اشاره کنیم عبارتند از

 • فرهنگ سرای پارک چیتگر که در پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است.
 • مجتمع فرهنگی چیتگر مه در بلورار کوهک احداث شده است.
 • در ابتدای شهرک گلستان واقع در خیابان سربستان خانه فرهنگ امیرکبیر قرار دارد.
 • سالن بدنسازی و کنفرانس واقع در برج مجلل در منطقه 22
 • فرهنگسرای طبرستان واقع در تقاطع شهرک گلستان و گل‌ها

در ادامه مبحث معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 باید به این نکته اشاره کنیم که مراکز هنری موجود در این منطقه در بهترین حالت ممکن در زمینه ی رشته های هنری گوناگونی فعالیت می کنند.

مراکز هنری در چیتگر

سخن پایانی

گروه آسمان هوم با ارائه ی این مقاله و معرفی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی منطقه 22 قصد دارد منطقه ی 22 را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهد، تا افرادی که قصد سرمایه گذاری در این منطقه دارند بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

چقدر این مطلب برات مفید بود؟
0 (0)
مقاله قبلیمعرفی برج های مسکونی امین چیتگر
مقاله بعدیمعرفی مساجد و مراکز مذهبی منطقه 22

نظر دهید:

Please enter your comment!
Please enter your name here