قیمت اجاره مسکن در شمال تهران به همراه جدول

0
28

از آنجایی که قیمت اجاره تابعی از قیمت مسکن است با افزایش چند برابری قیمت مسکن در سه سال گذشته، قیمت اجاره هم افزایش یافت به طوری امروز یکی از راهکارهای دولت برای افزایش توان مستاجران برای پرداخت اجاره، وام کمک ودیعه است که سقف این وام بسته به منطقه مورد تقاضا از ۱۵ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان است.

 البته این وام به تمام مستاجران تعلق نمی‌گیرد و با شروط متعدد فقط به گروهی از مستاجران اعطا می‌شود، این در حالی است که ۴۵ درصد ساکنان تهران مستاجر هستند. 

  از سوی دیگر، یکی از عوامل مهم افزایش نرخ اجاره بها، کمبود عرضه عنوان می‌شود، از این رو دولت در صدد به اجرا رساندن مالیات بر خانه‌های خالی است و مجلس هم نرخ آن را تا ۱۶ برابر افزایش داده است. اما نکته قابل توجه  این است که طبق گزارش وزیر وقت راه و شهرسازی در سال ۹۷، ۳۰ درصد خانه‌های خالی در تهران در منطقه یک است که جزو گران‌ترین واحدهای مسکونی نه تنها در کشور بلکه در منطقه است.

 حال اینکه اساسا مالک خانه‌های خالی، مالک خرد نیست بلکه افراد خاصی مالک این حجم از خانه‌های خالی که تعداد آن دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تخمین زده می‌شود، هستند.

 حالا اگر تمام این واحدهای خالی وارد بازار شوند آیا فرقی به حال مستاجرانی که به دنبال وام ۵۰ میلیون تومانی هستند، می‌کند یا اینکه در غیاب پول نفت دولت به دنبال درآمدزایی‌های جدید است؟

برای رهن و اجاره آپارتمان در بازار مسکن باتوجه به متراژ، امکانات و موقعیت دسترسی باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی از آنها اشاره شده است:(صحت این قیمت ها هنوز مشخص نیست منطقی است معیاری برای تصمیم گیری نباشد).

مسکن

منبع:خبر فوری ، گسترش نیوز

چقدر این مطلب برات مفید بود؟
5 (1)
مقاله قبلیغذاهایی که به مرور ما را به سمت مرگ می کشانند
مقاله بعدیمحله پونک را بهتر بشناسیم

نظر دهید:

Please enter your comment!
Please enter your name here