راهنمای انتخاب و خرید فرش اتاق خواب با ایده های سال جدید

0
41

راهنمای انتخاب و خرید فرش اتاق خواب با ایده های سال جدید :  فرش اتاق خواب معمولا بعنوان یک عنصر حیاتی و البته دکوری استفاده می‌شود.

فرش اتاق خواب معمولا بعنوان یک عنصر حیاتی و البته دکوری استفاده می‌شود.

مجله آسمان : یکی از سخت‌ترین کارها، انتخاب فرش اتاق خواب است. به دلیل قرارگرفتن تخت‌خواب در اتاق، بسیاری از افراد قالیچه را انتخاب می‌کنند. طرح‌های مدرن و فانتزی می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فرش اتاق‌خواب باشد. برای خرید قالیچه باید دقت داشته باشید که طرح و رنگ آن با دیگر وسایل اتاق‌خواب هماهنگی داشته باشد و با هم ست باشند. 

رنگ فرش اتاق خواب

رنگ قالیچه از مهمترین موارد است. در ابتدا باید بیان کنیم که رنگ قالیچه باید با رنگ دیگر وسایل هماهنگی داشته باشد. رنگ‌های روشن می‌تواند انتخاب درستی برای اتاق‌خواب باشد زیرا در اتاق‌خواب نه غذایی خورده می‌شود و نه در ورودی خانه است که احتمال کثیف شدنش زیاد باشد. رنگ‌های جیغ و تند نیز می‌تواند به فضا هیجان بدهد. در نتیجه انتخاب رنگ کاملا سلیقه‌ای است.

 
چیدمان قالیچه اتاق خواب

یکی از مهمترین مسایل در خرید فرش اتاق‌‌خواب، سلیقه مبنی بر نحوه چیدمان فرش است. قبل از خرید فرش و فرش برای اتاق خواب، اندازه اتاق‌خواب را در نظر بگیرید. چیدمان فرش می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

قالیچه در تمام اتاق خواب

بسیاری از افراد علاقه دارند که تمام اتاق را با فرش بپوشانند. این ایده برای اتاق‌خواب‌های کوچک مناسب‌تر از اتاق‌خواب‌های بزرگ است. قالیچه اتاق‌خواب کوچک برای زیبایی بیشتر باید با دیوار فاصله داشته باشد. این کار برای اتاق‌خواب‌هایی مناسب است که کفپوش زیبا و مناسبی ندارند.

 

قالیچه زیر تخت‌خواب

یکی از رایج‌ترین نحوه چیدمان فرش و قالیچه در اتاق خواب، پهن کردن آن زیر تخت‌خواب است. در این چیدمان فرش کاملا زیر تخت‌خواب قرار می‌گیرد و حدود ۳۰ سانتی‌متر از اطراف تخت‌خواب دیده می‌شود. برخی از افراد ترجیح می‌دهند نصف تخت‌خواب یا تمام آن را پوشش دهد. این امر کاملا سلیقه‌ای است. اما برای زیبا‌تر شدن اتاق‌خواب، قالیچه باید از کنار و اطراف تخت بیرون بزند.

 

چقدر این مطلب برات مفید بود؟
5 (1)
مقاله قبلیعلت واقعی فوت علیرضا فتحی پور مدیر گروه علوم قرآنی رادیو قرآن چه بود؟
مقاله بعدیمقدار نقدینگی مورد نیاز داراسوم بورس مهر 99

نظر دهید:

Please enter your comment!
Please enter your name here