شرایط پرداخت وام جعاله مسکن در بانک های متفاوت

0
57

درشرایط فعلی جامعه و مشکلات اقتصادی قطعا برای بازسازی مجدد و تعمیرات نیاز به نقدینگی بالایی دارید. یکی از راهکارها در این زمینه می‌توند دریافت وام تعمیرات مسکن از بانک‌های مختلف باشد. اما این وام‌ها را از کجا و با چه شرایطی می‌توان دریافت کرد؟

مجله آسمان هوم به نقل از بانک اول گفت:

وام جعاله مسکن

وام تعمیرات را معمولا با وام تعمیرات مسکن یا همان وام جعاله می‌شناسیم. وامی که برای تعمیر یا تکمیل مسکن پرداخت می‌شود.

از این وام برای تکمیل ساختمان‌های در حال ساخت و حتی خرید مسکن هم می‌توان استفاده کرد. البته با توجه به شرایط و بانک‌های مختلف نحوه دریافت و بازپرداخت این وام متنوع است. بانک‌ها این وام را در انواع سپرده و غیرسپرده می‌پردازند.

نرخ سود وام جعاله در بانک‌های ایران زمین ۲۲ درصد و در باقی بانک‌ها ۱۸ درصد است. بانک مسکن نیز این تسهیلات را اگر با دریافت سپرده باشد، با سود نه درصد و اگر بدون تحویل سپرده باشد با سود ۱۷٫۵ درصد اعطا می‌کند.

حداقل زمان بازپرداخت این وام در شبکه بانکی ۳۰ ماه و حداکثر آن ۶۰ ماه است. وثیقه نیز می‌تواند سند ملکی یا ضامن رسمی باشد.

سقف وام جعاله براساس قوانین امسال ۴۰ میلیون تومان است با این حال برخی بانک‌ها مبلغی بیشتر از این برای تعمیرات مسکن به مشتریان می‌پردازند.

دریافت تسهیلات جعاله هم‌زمان با تسهیلات خرید مسکن امکان‌پذیر است، اما برای دریافت دوباره این وام، قبل از دریافت وام جعاله جدید باید وام قبلی خود را تسویه کرده باشید.

شرایط دریافت جعاله مسکن در چند بانک بزرگ کشور

بانک ملی

وام جعاله بانک ملی

از بانک ملی به دو صورت امکان دریافت وام دارید. این دو روش هم به صورت وثیقه گذاشتن سند شش دانگ ملک و هم بدون وثیقه گذاشتن سند ملکی قابل دریافت است.

اگر سند ملکی دارید متقاضی دریافت باید وام مقیم محل بوده و در واقع درخواست وام را از شعبه محل زندگی خود را داشته باشد. همچنین یک حساب قرض الحسنه نزد شعبه افتتاح کند.

مدت بازپرداخت تسهیلات حداکثر ۳ سال است و اقساط ماهانه و به طور مساوی در ۳۶ قسط تعیین می‌شود.

افرادی که سابقه چک برگشتی دارند، امکان استفاده از این وام را ندارند و افرادی که سابقه تسهیلات، با سر رسید اقساط گذشته را دارند نیز اجازه استفاده از این نوع وام را نخواهند داشت.

بانک مسکن

بانک مسکن

برای دریافت این وام از بانک مسکن هم باید یک حساب قرض‌الحسنه باز کنید و حداقل ۲ میلیون تومان اوراق مسکن بخرید.

حداکثر زمان باز پرداخت وام ۶۰ ماهه است و نیاز به ضمانت سند ملک وجود دارد. سقف وام پرداختی در بانک مسکن ۴۰ میلیون تومان است و دریافت وام چیزی حدود ۵۶۰ هزار تومان بابت تشکیل پرونده، باطل کردن تمبر و … هزینه جانبی دارد.

بانک صادرات

بانک صادرات

برای گرفتن وام جعاله از بانک صادرات هم نیاز به افتتاح حساب قرض الحسنه است و زمان باز پرداخت وام حداکثر ۳۶ ماهه با سود ۱۸ درصد است.

بانک صادرات هم سند ملکی را به عنوان وثیقه طلب می‌کند و ۵۰ میلیون تومان وام می‌دهد و البته سند باید با نام وام گیرنده یکی باشد و وام گیرنده نباید در گذشته از همین بانک وام گرفته باشد و سابقه چک برگشتی نداشته باشد.

بانک شهر

بانک شهر

در بانک شهر هم شرایط کم و بیش مشابهی با سایر بانک‌ها وجود دارد و باید در این بانک یک حساب قرض الحسنه داشته باشید.
حداکثر زمان بازپرداخت وام در این بانک ۴۸ ماهه است و ضمانت سند ملکی برای دریافت وام بیشتر از ۵۰ میلسون تومان جز شروط است.
برای دریافت وام تعمیرات مسکن از بانک شهر، در صورتی که سقف وام ۵۰ میلیون تومان باشد، نیاز به ضامن و کسر از حقوق و در مبالغ بیشتر، نیاز به سند ملکی است.

 

بانک سینا

بانک سینا

در بانک سینا هم علاوه بر اینکه باید حساب قرض الحسنه داشته باشید باید وام خود را حداکثر در ۶۰ ماه تسویه کنید و برای دریافت وام بالاتر از ۲۰ میلیون تومان نیاز به وثیقه گذاشتن سند ملکی است.

همچنین ملک باید با نام وام گیرنده یکی باشد و وام گیرنده نباید قبلا از این بانک وامی گرفته باشد. برای دریافت وام‌های زیر ۲۰ میلیون نیاز به داشتن دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق است.

چقدر این مطلب برات مفید بود؟
5 (1)
مقاله قبلیشرایط دریافت وام 400 میلیونی مسکن جوانان + نرخ سود وام
مقاله بعدیچرا معاملات مسکن کاهش یافته است؟

نظر دهید:

Please enter your comment!
Please enter your name here